ZWCAD Classic

ZWCAD™, mimari ve makine sektörlerine yönelik, ekonomik, DWG format uyumlu CAD çözümüdür. 2B geometrik nesne oluturma ve düzenleme, ölçümlendirme, 3B kat modelleme, çizdirme, dosya paylam gibi temel taslak fonksiyonaliteleriyle ZWCAD, yenilikçi, paylamc ve design center, tools paletleri ve API ile özelletirme destei gibi özellikleriyle verimliliinizi gelitiriyor. Esiz uyumluluu ve kullan dostu arayüzü, eitime ihtiyaç duymadan ZWCAD ile hemen çalmanz salyor.

imdi ndir

 

  1. Fikirlerinizi görselletirmeniz için dikkat çekici çizim ve detaylandrma araçlar.
  2. Tasarm kaynaklarn arttrmak için esnek yönetim sistemi. 
  3. Esnek yaynlama özelliiyle dier kullanclarla sorunsuz paylam. 

ZWCAD 80’den fazla ülkede 320.000’den fazla kullancnn tercih ettii popüler bir yazlmdr. Türkçe de dahil olmak üzere 15 dilde kullanlabilir.

             Özellikler

 

 

 

Tasarm

 

Resim

Çizimlerinize raster resimler ekleyerek tasarmlarnz daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz, ZWCAD Classic supports BMP, TIF, GIF, JPG, PNG, PCX, TGA ve ECW dahil olmak üzere çok sayda resim formatn destekliyor.

 

Mleader

Çoklu öncüler, birden fazla öncü çizgisine notlar eklemenize olanak veriyor. Var olan bir çoklu öncü nesnesine bir öncü çizgisi ekleyebilir veya öncü çizgisini kaldrabilirsiniz.

 

Tarama

Alanlar veya nesneleri, kat dolgu, degrade veya önceden tasarlanan tarama deseniyle doldurun. Bu sunum srasnda çizimi dikkat çekici klacak. ZWCAD Classic, yaygn kullanlan CAD yazlmlar tarafndan oluturulan .pat dosyalarn destekler.

 

 

Revizyon Bulutu

Revizyon bulutlar, ilgili revizyon içeren bölgelere çeker. Revizyon bulutunun eklini seçebilirsiniz: Normal veya kaligrafik bulutlar çizin, daire, elips, çokgen gibi nesneleri revizyon bulutuna dönütürün.

 

 

Blok

Block fonksiyonu, birden fazla nesneyi tek bir nesneye dönütürerek, çizim bileenlerinin standartlamasn ve bunlar dier çizimlerde de kullanabilmenizi salar. Attribute bloklar, ürün numaras, fiyat ve çok satrl detay bilgileri gibi herhangi metinsel bilgiyi içerebilir.

 

 

 

 

Yönetim

 

Araç Paletleri

Tool Palettes fonksiyonu, blok, tarama desenleri, varlklar ve hatta üçüncü parti gelitiricilerden gelen içerikler gibi "araçlar" organize etmenin, paylamann ve saklamann en verimli yoludur.

 

Tasarm Merkezi

Design Center, bilgisayarnzdaki veya lokal anzdaki dier bilgisayarlardaki herhangi bir CAD kaynanda arama yapmanz ve bu kaynaklara erimenizi salar. Geçerli çizime baka çizimlerden ölçümlendirme stili, blok, metin stili, çizgi tipleri ve hatta katmanlar aktarabilirsiniz.

 

 

Katman Özellikleri Yöneticisi

Katman Özellikleri Yöneticisi, toplu ilemler için tüm katmanlar ve özelliklerini listeler. Yöneticide özellikleri düzenleyerek ve deiiklikleri uygulayarak çizimin görsel karmakln azaltabilirsiniz.

 

 

 

 

Arayüz

 

Kullanc Dostu Arayüz

ZWCAD Classic'in Windows-tarz kullanc arayüzü, menüleri, araç çubuklarn, komut satrn ve iletiim pencerelerini Windows kullanclarnn aina olduu ekilde organize eder. ZWCAD Classic ile dorudan çalmaya balamanz salar. Çizim sekmeleriyle açk çizimler arasnda geçi yapabilirsiniz.

 

Özelletirilebilir Kullanc Arayüzü

ZWCAD Classic menünüzü, komutlarn, araç çubuklarn, ksayol tularn ve komut ksaltmalarn özelletirebilirsiniz. ZWCAD Classic en uyumlu tasarm ortamn sunarak verimli çalmanz salyor.

 

 

 

Zamandan Tasarruf

 

Dosya karlatrma

File Compare fonksiyonu, birbirine benzer görünen iki çizim arasndaki farkl bulmanz kolaylatrr. Deitirilen nesneleri, bloklar ve hatta harici referanslar renk kodlaryla vurgular. Renk ve filtreler gibi karlatrma ayarlarn özelletirebilirsiniz.

 

Ölçümlendirme Çizgisini Kesme

Dimension break fonksiyonu, çizgileri ayrmadan üstüste geçen ölçümlendirme çizgilerinin keser, böylece çizim çok daha anlalr bir hal alr. Kesilen çizgileri ayarlamak hala çok kolaydr.

 

 

Harici Referanslar

Tüm DWG dosyasn d referans olarak aln. Böylece tüm ekibin büyük tasarmlarda ortak çalmasn salarken dosya boyutunu fazla büyütmemi olursunuz.

 

 

Kat Profil

Solid Profile özellii, 3D profilleri kolaylkla oluturur. 2D ve 3D profiller oluturabilirsiniz. Gizli ve görünür çizgiler otomatik olarak farkl bir katmana yerletirilir.

 

 

Alan

Bazen çizimlerdeki metin bilgilerini güncellemeniz gerekir. Bu sknt veren ilem field fonksiyonu ile çözülebilir. Bilgileri sizin için otomatik olarak günceller.

 

 

Tablo

Table özellii, tek admda, kolaylkla düzenli tablolar oluturur. Yerinde düzenleme, tablo hücrelerini Microsoft Excel'de olduu gibi düzenlemenizi salar. Ek olarak tablolar Excel programna aktarlabilir, Excel tablolar içe alnabilir.

 

 

 

 

Çkt

 

Plot

Çizimleri dosya olarak veya kada yazdrabilirsiniz. Kat boyutu, yazdrma ölçei, yazdrma stili seçme ve yazc ekleme gibi son ayarlar yapmak üzere birden fazla seçenek bulunur.

 

Yaynlama

Publish komutuyla modeller ve yerleimler tek veya çok sayfal DWF dosyas olarak kaydedilebilir veya yazdrlabilir. Böylece çizimlerinizi i arkadalarnz veya müterilerinizle güvenli ve hzl ekilde paylaabilirsiniz.

 

 

eTransfer

Etransmit komutu müterilerinizle dosya paylam sürecini gelitirir. Basit bir tklamayla tüm balantl çizimleri ve kullanlan öeleri tek bir pakette toplarlayn. Pakette çizimler, resimler, d referanslar, yaztipleri ve eklemek isteyeceiniz dier dosyalar yer alr.

 

 

Render

3D modellerin gerçekçi görünümü, müterinizi 2D çizimlerden daha çok etkiler. ZWCAD Classic render için zengin çeitlilikte malzeme, çeitli k tipleri ve ortam ayarlar içerir. Tasarm vizyonunuzu sergilemeniz ve dierlerine göre öne çkmaz için güzel bir yol.

 

 

 

     
 

ZWCAD Classic

15. yl için çkarlan ZWCAD Classic, üretkenlii arttrmakla kalmayp bütçeniz için en büyük deeri salayan, uyumlu, kullanm kolay ve güçlü bir fonksiyonaliteye sahip bir üründür.

imdi ndir

 
     
 
     
 

ZWCAD 2017 Çok Yaknda

Aradnz daha hzl, güvenilir ve verimli bir CAD programysa, CAD tasarmlarnzda büyük fark yaratacak olan ZWCAD 2017 sürümünü bekleyin.